WIENER obvazová - Kozmetiký salón LADY, SLOVAKOTEX

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Telo

Podstata účinku:

Účinok metódy je založený na vplyve tepla a chladu, podobne ako v prípade Kneippovej kúry. Éterické oleje v účinej látke Celu Lotion, ako eukaliptus, mäta, menthol a rozmarín majú hyperemizujúci vplyv, v dôsledku čoho sa zrýchľuje krvný obeh a zvyšuje sa prekrvenie podkožného a spojivového tkaniva. Dôsledkom toho v hlbších vrstvách nastáva vnútorný pocit chladu. Je všeobecne známe, že úlohou organizmu je zabezpečenie základných telesných funkcií, medzi ktoré patrí i vyrovnávanie telesnej teploty potrebnej k funkcii vnútorných orgánov. Výživné látky obsiahnuté v krvnom obehu sú počas terapie udržiavané vo vrstvách blízko povrchu pokožky. Týmto sa vytvára vnútorný pocit chladu v hlbších vrstvách, v dôsledku čoho dochádza k odbúravaniu a spaľovaniu nahromadených prebytočných výživných látok v záujme zachovania termickej rovnováhy aj v hlbších vrstvách podkožného tkaniva. Štvornásobná účinnosť tejto metódy je teda založená na horeuvedenom princípe.
70 až 80% kalórií, ktoré organizmus za deň príjme je využitých na stabilizáciu telesnej teploty = prirodzená termoregulácia organizmu.
70 až 80% kalórií, ktoré organizmus za deň príjme je využitých na stabilizáciu telesnej teploty = prirodzená termoregulácia organizmu.
To znamená, že pri ostatných procesoch, ktoré v organizme prebiehajú (trávenie, látková premena, denná pracovná výkonnosť) nie je potrebné také množstvo energie, ktoré organizmus denne vyprodukuje. Toto je dôvodom úspechu a výborných výsledkov aromaterapeutickej obväzovej metódy pri zoštíhľovaní. Takéto úspechy doteraz ani pri jednej kozmetickej terapii nezaznamenali.
Medzi naše úspechy patrí vďaka tejto technológii zmiznutie ovisnutého brucha, ali i prinavrátenie pružnosti a pevnosti veľmi ochabnutých tkanív.

Základné predpoklady úspešnej terapie:

1.  Pred terapiou 4 až 5 hodín nejesť, pretože v opačnom prípade organizmus spáli a odbúra výživné látky prepravované krvou a  
   nie nahromadené „zásoby".
2. Denne je potrebné piť aspoň 2,5 litra tekutín. Hlavne vitamínové nápoje bez cukru, neperlivé minerálne vody, močopudné
   prečisťovacie čaje. Nepožívať alkohol, ani nealko nápoje s obsahom CO2. Príjem dostatočného množstva tekutín je potrebný na
   zabezpečenie látkového metabolizmu a na odbúravanie nahromadeného tuku.

V súvislosti s využitím tejto technológie je potrebné zdôrazniť nasledovné
Produkty, ktoré aromaterapeutická obväzová metóda využíva spôsobujú na povrchu tela spočiatku výrazný pocit tepla, ktorý sa však po uplynutí 20-30 minút zmení na vnútorný pocit chladu. Pri obéznejších osobách tento proces môže trvať i 40 minút a v prípade takého klienta sa predĺži i celkové trvanie terapie, resp. počet aplikácií.
Organizmus najprv reaguje na pocit tepla, až páľavy na povrchu tela a následný pocit vnútorného chladu spôsobuje odbúravanie nahromadených výživných látok. Pri tomto pocese vzniká energia, ktorú organizmus využíva na opätovné vyrovnanie telesnej teploty (termoregulácia), čo možno v najkratšom čase. Preto je táto terapia taká úspešná pri aplikácii na problémových partiách tela.

Tento tepelný reaktivačný proces v organizme nastane iba pri použití produktov, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre túto terapiu a to tak, že obväzmi , nasiaknutými minerálnymi olejmi, riasami, škoricou, alebo aroma lotionom, telo klienta pevne obmotáme. Takto ošetrené partie môžeme ešte prikryť fóliou, čím zabránime „vyparovaniu“ nasiaknutýchh produktov účinných látok a tým ešte zvýšime intenzitu pocitu vnútorného chlad V záujme vyvolania čo najpriaznivejšej reakcie organizmu je vhodné obmotať telo nasiaknutými obväzmi od kolien až po prsia. V opodstatnených prípadoch môžeme obväzovať už od prstov na nohách.

Táto aromaterapeutická obväzová metóda má niekoľko takých zvláštností, ktoré iné zoštíhľovacie metódy nepreukazuj
Metóda sa zakladá na efekte tepla a chladu, podobne ako Kneippova kúra. Éterické oleje obsiahnuté v účinných látkach ako eukaliptus, mäta, mentol a rozmarín spôsobujú v tele pocit vnútorného chladu, ktorý v závislosti od účinnosti použitého lotionu a telesnej stavby klienta môže vyvolať až triašku.
Zároveň však vplyvom ostatných komponentov na povrchu tela ošetrených partií vzniká nadmerné prekrvenie a v dôsledku toho sa povrch pokožky môže prehriať až na 40-42 stupňov.
V takomto prípade sa ďalej zvyšuje vnútorný pocit chladu. To opäť aktivizuje organizmus na vyrovanie telesnej teploty. Práve dôsledkom toho dochádza k štvornásobne účinnejšiemu spaľovaniu a odbúravaniu nahromadených prebytočných výživných látok na problémových partiách.
Aromatické oleje za normálnych okolností preniknú do tela len vplyvom tepla, preto sa pri iných aromaterapiách využívajú termoprikrývky. Týmto sa však značne zaťažuje krvný obeh a v prípade výskytu krčových žíl sa takéto terapie nesmú aplikovať.

Pri aplikovaní aromaterapeutickej obväzovej metódy nie sú potrebné ani termoprikrývky, ani iné mechanické, či elektrické prístroje. Táto metóda teda nemá škodlivý vplyv na krvný obeh, ani na krčové žily.
V prípade, ak už aplikujete inú zoštíhľovaciu metódu, alebo ste si zakúpili drahý prístroj ( napr. Slender You, svalový stimulátor a iné) alebo máte kondičný salón, táto terapia môže byť ideálnym doplnkom ostatných horeuvedených metód. Pomocou nej budú vaše zoštíhľovacie metódy účinnejšie. Ako sme už spomenuli, aplikácia tejto aromaterapeutickej metódy spevňuje spojivové tkanivo a ochabnutej pokožke (napr. po silnej diéte) vracia prirodezenú pružnosť.

U koho je možné aplikovať túto metódu?

Aromaterapeutická obväzová metóda je vhodná pre každého, kto nie je spokojný so svojou postavou. Je vhodná ďalej na ošetrenie pokožky postihnutej celulitídou, na zjemnenie pleti, prinavráti prirodzenú pružnosť ochabnutej pleti. (Pri zpružení tzv. „tukovej zástery“ na bruchu nie je zriedkavosťou ani zmenšenie obvodu brucha o 18 cm.) Táto metóda môže byť účinným doplnkom rôznych diét, nakoľko so zvýšenou intenzitou odbúrava tuk z problémových partií tela. Môže byť ďalej súčasťou prečisťovacej kúry organizmu alebo i zdravotného pôstu.

Čo možno dosiahnuť aromaterapeutickou obväzovou metódou?
Cieľavedomé zloženie účinných látok a spôsob aplikácie Vám zabezpečí vysokú účinnosť a optimálny konečný efekt, ako napr.
zníženie telesnej hmotnosti, urýchlené odbúravanie tuku prostredníctvom vplyvu tepla a chladu. Výsledok je ihneď merateľný v centimetroch.
zbavenie organizmu prebytočných škodlivých látok vďaka vplyvu éterických olejov a efektu ozmózy.
Vyplavenie škodlivých látok z tela cez lymfatický systém vplyvom aromaterapie a tlakového obväzu.
Výrazné zlepšenie pružnosti pokožky a tkaniva na ošetrených miestach vďaka technológii a cielenému obväzovaniu. 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky