Depilácia - Kozmetiký salón LADY, SLOVAKOTEX

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Telo

Ochlpenie je pre človeka prirodzené. Plní ochrannú funkciu pred vonkajšími vplyvmi. Ale povedzme si, komu by sa dnes páčil na ženských nôžkach hustý porast? Zrejme nikomu i keď pohľady by určite pritiahol. Každá žena túži po hladkých nohách, podpazuší a samozrejme i okolie bikín. A ak má tmavšie chĺpky i nad hornou perou depilácia je pre ňu záchranou.

Epilácia alebo depilácia?

Oba pojmy hovoria o odstránení ochlpenia pokožky. Rozdiel je vo výsledku. Kým depilácia je len dočasné odstránenie chĺpkov, epilácia je trvalým odstránením. Medzi formy dočasnej depilácie patria žiletky, krémy na depiláciu, depilácia voskom, pinzeta, cukrová pasta i elektrický strojček na depiláciu. Epilácia, čiže trvalé odstránenie ochlpenia sa vykonáva laserom, elektrickou ihlou, alebo pulzným svetlom.

Depilácia voskom

Dočasným, no efektívnym odstraňovaním ochlpenia je depilácia voskom. Po nej ostane pokožka bez chĺpkov 2-3 týždne a pri dorastaní je viditeľný úbytok chĺpkov a ich zoslabnutie. Ide síce o mierne bolestivú procedúru, no pre krásu predsa niečo vydržíme. Voskom môžeme odstraňovať ochlpenie i z citlivejších miest, ako je oblasť nad hornou perou, alebo podpazušie. Na citlivé oblasti je určený špeciálny depilačný vosk na citlivú pokožku, ktorý je buď balený v plastových zásobníkoch s úzkou roll on hlavicou, alebo ako depilačný vosk v plechovke, ktorý sa nanáša drevenou špachtličkou. Použitie týchto voskov je rovnaké ako použitie klasického vosku, či voskových pásikov.

Depilácia teplým voskom - pôvab hladkej kože

Depilácia teplými voskami patrí medzi bežné úkony v salóne. Strhávanie vyrastených chlpkov voskom nie je bolestivé. Predstavuje efektný spôsob depilácie a pokožka po depilácii voskom vydrží tri týždne až mesiac, pretože na rozdiel od holenia vosk odstraňuje chlpky aj s korienkom. Pokial sa depilácia pravidelne opakuje hustota ochlpenia sa zmierňuje.
Aby vám depilácia nepoškodila, pred a aj po ošetrení sa používajú špeciálne prípravky. Pred ošetrením dezinfekcia depilovaného miesta a po ošetrení mlieko, ktoré zoslabuje, spomaluje a zastavuje rast chlpkov. Dlžka ošetrenia závisí od casti depilovaného miesta.

Odstranovanie chlpkov sa stalo medzi ženami bežnou záležitosťou a len máloktorá sa odváži tento trend ignorovať.
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky